Avon Kataloğu: Avon Mart Kataloğu 2013

Avon Mart kataloğu 2013 ile alakalı detayları paylaştığımız bu yazımıza hoşgeldiniz. Öncelikle kataloğun şuanda sitemizde yayında olduğunu belirtelim. Online inceleme yapabilmek için alttaki Kataloğu Görüntüle bağlantısını takip etmeniz gerekiyor. Ama öncesinde Avon hakkında yazdığımız hemen alttaki keyifli makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.Avon’un kurucusu David H.McConnel 19.yy’da kadınlara nadir görülen bir şey sundu: mali bağımsızlık şansı!1886 yılında, […]

Avon Mart kataloğu 2013 ile alakalı detayları paylaştığımız bu yazımıza hoşgeldiniz. Öncelikle kataloğun şuanda sitemizde yayında olduğunu belirtelim. Online inceleme yapabilmek için alttaki Kataloğu Görüntüle bağlantısını takip etmeniz gerekiyor. Ama öncesinde Avon hakkında yazdığımız hemen alttaki keyifli makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.
Avon’un kurucusu David H.McConnel 19.yy’da kadınlara nadir görülen bir şey sundu: mali bağımsızlık şansı!1886 yılında, bir kadını çalıştırmak hemen hemen duyulmamış bir şeydi. Günümüzde, dünyadaki kadın sayısının hemen hemen %30’u kariyerinde başarılı bir şekilde ilerlemekte… ABD’de sanayi devrimiyle birlikte kadınlar ağırlıklı olarak, tarım işleri, hizmet ve imalat sektöründe ağır koşullar altında çalışmaya başladı.
avon şubat 2013İrlandalı göçmen bir ailenin çiftlikte büyümüş oğlu olan McConnell bir çok kadın için umut ışığı olarak bu kötü senaryoyu değiştirdi. O zamanların kırsal New York’unda, kadının iş hayatındaki ve toplumdaki yerinin güçlendirilmesi için, çağının ötesinde vizyoner bir lider oldu. McConell bir kitapçıdan parfümcü yaratarak, kadınlara doğrudan satışı öğreterek kendi işlerini kurma imkanı verdi. Tabi avon kataloğu o zamanlar henüz yoktu.

Doğrudan satış fikrinin ortaya çıkışı

Öncelikle doğrıudan satış sisteminde firma ürünlerini kendisine bağlı kişilere, hatta kullanıcılarına sattırır.olayı Örneğin bir satış temsilcisi Avon mart kataloğu 2013 ürünlerini etrafındaki kişilere gösterir ve kişilere beğendikleri ürünü temin eder. Bir kitap satıcısı olarak yaptığı seyahatlerde McConell farketti ki, kitap sattığı kadın müşterilerine hediye ettiği ücretsiz parfümler , kitaplarından daha popüler oldu. Evden eve seyahat ederken bu kokular kendisine her zaman kapı açıcı oldu. McConnell’in diğer farkettiği şey ise bir çok kadının satışçı olarak doğduğuydu. Satış yapmak için kadınların birbirleri üzerinde daha etkili oluşları; “doğrudan satış” fikrini doğurdu. Bu sadece bir fikirdi. Bir “avon kataloğu” doğuşu uzun süreler aldı.

McConnell’in ilk Avon Satış Temsilcisi

Sonradan Avon ismini alacak, Kaliforniya Parfüm Şirketi’nin ilk temsilcisi olarak bilinen, New Hampshire’lı Bayan P.F.E Albee, Avon’un ilk “doğrudan satış”çısıdır. McConnell kadınlar için sadece istihdam seçeneği sunmakla kalmayıp kadınlara ek kazanç fırsatı verecek alt temsilcilik oluşturma imkanı vermiş, çalışmalarında destekleyici çevresel-ailesel destekler almalarını da sağlamıştır. Şirket bültenlerinin “Avon Aile Albümü” adı altında yayınlanması gibi “samimi” nedenlerle Avon, kuruluşundan 13 yıl gibi kısa bir zamanda 5000’den fazla satış temsilcisine ulaşmıştır. Avon Mart kataloğu 2013‘ü incelemeden önce son paragrafa geçelim isterseniz.

Avon Ürünlerin Gücü ve İnsanlar

McConnell’a göre ürünleri ve insanlarla birlikte, şirketinin başarılı olmaması için hiçbir neden yoktu. Bu düşüncelerle, temsilcilerine ilham veren McConnell aynı zamanda şirket çalışanlarını da bu olumlu ruhla sürekli telkin ediyordu. Bir yüzyıl önce, çalışanlarını teşvik programlarına tabi tutan McConell; mutlu ve motive edilmiş bir çalışan ordusunun dünyadaki en güçlü orduya bedel olduğunu biliyordu. Bu muhteşem serüvenin son parçası olan Avon mart kataloğu 2013’ü bir de bu gözle inceleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Adsız

iyi

101
0
Would love your thoughts, please comment.x
Yeni katalog bildirimi almak ister misiniz? OK Hayır, teşekkürler