Avon Kataloğu Nedir?

Avon, dünyanın en eski ve en büyük “Doğrudan Satış” ilkesiyle çalışan kozmetik firmalarından biridir. Ürünlerini her ay yayımladıkları “Avon Kataloğu” vasıtasıyla yayımlar, satış temsilcileri vasıtasıyla da satar. 1886 yılından bu yana kadın ve erkeklere maddi bağımsızlık sunan anlayışıyla varlığını sürdürmektedir. Kurucusu David H. McConnell olan Avon’un bugün dünya çapında 5 milyondan fazla temsilcisi bulunmaktadır. Avon […]

Avon, dünyanın en eski ve en büyük “Doğrudan Satış” ilkesiyle çalışan kozmetik firmalarından biridir. Ürünlerini her ay yayımladıkları “Avon Kataloğu” vasıtasıyla yayımlar, satış temsilcileri vasıtasıyla da satar. 1886 yılından bu yana kadın ve erkeklere maddi bağımsızlık sunan anlayışıyla varlığını sürdürmektedir. Kurucusu David H. McConnell olan Avon’un bugün dünya çapında 5 milyondan fazla temsilcisi bulunmaktadır.

avon kataloğu ile satış yapma
avon cosmetics

Avon kataloğu ile satış yapma

Siz de evden çalışarak kariyer hedefleyen ve Avon ürünleri satışı yaparak yüksek kazanç sağlamak isteyenlerdenseniz bu devasa firmayla ve avon kataloğu ile ilgili aşağıda bulunan bilgilere bir göz atın deriz…
Avon size temsilcilik ve takım öncülüğü olmak üzere iki şekilde birlikte çalışma fırsatı sunacaktır. Her iki çalışma yönteminin de çalışma şartları ağır olmamakla beraber, takım öncüsü olmanın daha fazla sorumluluğu olduğunu unutmayın. Temsilci veya Takım öncüsü olmak için; 18 yaşından büyük olmanız ve bir defaya mahsus olmak üzere bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Çevrenizdeki herhangi bir temsilci yardımıyla ya da Avon’un web sayfasındaki temsilcilik/takım öncüsü başvuru formunu doldurarak ilçenizdeki “Avon” görevlisinin size ulaşmasını sağlayabilir, kendisinden yeni kariyerinize başlayabilirsiniz. Kendisinden bir avon kataloğu temin ettiğinizde artık işe başlamak için önünüzde hiçbir engel yok demektir..
Takım öncüsü ve AVON temsilci olmanın bir çok faydası ve her işte olduğu gibi sorumlulukları vardır.

Avon’da çalışıyor olmanın en tecrübe edinilmiş faydaları; ekonomik özgürlüğünüze sahip olmak, çalışmaya ayıracağınız zamanı yönetiyor olmak ve yeni arkadaş çevreleri edinmektir. Sorumluluklarına gelince…

İlk olarak yeni kampanyalardan haberdar etmek, sattığınız kozmetiklerden memnun olup olmadıklarına dair geri dönüş almak gibi nedenlerle var olan müşterilerinizle sürekli temas halinde olmak zorundasınız. Sipariş ettiğiniz ürünleri, müşterilerinize zamanında ve eksiksiz ulaştırmalısınız. Siparişlerinizde de dikkat etmeniz gereken bir husus var: Koliniz elinize ulaşır ulaşmaz siparişlerinizin eksik olup olmadığını, hasarlı olup olmadığını ve doğru ürünün elize ulaşıp ulaşmadığını mutlaka kontrol edin. Her yeni avon katalog döneminde mutaka düzenli sipariş vermeniz, müşteri sayınızı düzenli olarak arttırmanız ve ödemelerinizi zamanında yapmanız bir temsilci olarak yapmanız gerekenler arasında.
Takım öncüsü bir ekip lideri gibi çalışmalı, hem Avon ürünleri satışını yapmalı, hem de yeni temsilci kayıtları alarak ekibini büyütmelidir. Ekip üyelerinin makyaj ve Avon ürünleri konusunda bilinçlendirilmesini sağlamalıdır.

Avon kataloğu kazanç oranları

Temsilciler, yıl boyunca 4 haftada bir değişen avon kataloğu içerisinde yeni satışa sunulan ürünler sayesinde satışlarını yükselterek; Avon ürünlerini %33 kar marjı ile satarlar. Takım öncüleri, hem Avon ürünlerini satarak, hem de ekibine yeni temsilciler kazandırarak ekibindeki her temsilcinin yaptığı satışta %3 ile %7 arasında kazanç sağlarlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
Yeni katalog bildirimi almak ister misiniz? OK Hayır, teşekkürler